In zilele de 5 si 6 iunie se va desfasura la Ramnicu Valcea, la Cinema Ostroveni, cea de a treia editie a evenimentului Zilele Filmului Romanesc care va consta in proiectia celor mai noi filme documentare romanesti. Intrarea este libera.

 

Initiativa a casei de distributie Voodoo Films, condusa de Cristian Mungiu,  si organizat impreuna cu Media Image Factory, Zilele Filmului Romanesc (ZFR) este un eveniment care se adreseaza publicului larg si consta in proiectii ale celor mai noi productii cinematografice romanesti.

In aceasta a treia editie, proiectiile sunt organizate la nivel national in sali de cinema, teatru, sali ale Caselor de Culturaspatii deschise in orasele: Ploiesti, Botosani, Ramnicu Valcea, Baia Mare, Bucuresti.

 

Ne-am bucura daca ne-ati oferi sprijinul la nivel local in relatia cu scolile, pentru a ne asigura de prezenta elevilor la aceste proiectii eveniment.

 

Programul proiectiilor:

 

05 iunie 2012

Ora 13.00 – “Off the beaten track”

Ora 15.00 –  Şcoala noastră/ Our school”

06 iunie 2012

Ora 13.00 – “Crulic – Drumul spre dincolo”

Ora 15.00 – Şcoala noastră/ Our school” 

 

Informatiile despre filmele ce vor fi proiectate veti gasi in documentul atasat.

 

Speram ca ne veti oferi sprijinul pentru organizarea in bune conditii a acestui eveniment in Ramnicu Valcea, prin invitarea scolilor la proiectii.

Comunicat de presa - aici

Prezentare filme - aici